Wymienna bateria – druk 3D

Mając wymienną baterię, możemy podwoić zasięg swojego roweru elektrycznego. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które:

  • pokonują długie dystanse na rowerze elektrycznym i jeden pakiet nie starcza im na zrobienie dłuższego dystansu, np. 100 km
  • lubią dynamiczną jazdę, przez co bateria często potrafi „zniknąć w oczach” i tak szybko kończy się „zabawa”
  • jeżdżą pętle, np. na singlach i mogą podjechać do samochodu i wymienić pakiet
  • nie przeszkadza im jazda z drugą, zapasową baterią w plecaku

Dla nas, te wyżej wymienione punkty, były powodem, aby dorobić nową baterię do Ani roweru Cube AMS 125 pro. Zaprojektowaliśmy nowy projekt obudowy tak, aby pakiet był szybko i łatwo wymienny (wykonanie „Drukujemy e-rowery“). Poprzednie rozwiązanie (również z druku 3D) nie umożliwiło tak prostej podmiany baterii. W tym rozwiązaniu nie musimy mieć żadnych opasek kablowych, kluczy czy kluczy imbusowych.

Projekt 3D do pobrania

Tutaj pobierzesz projekt obudowy do wydruku 3D – pakiet 13S3P:

Film na YouTube

Zapraszamy Was do obejrzenia odcinka na naszym kanale YouTube, jak prezentuje się skrzynka na rowerze oraz  jak wymienia się w niej baterię.

4 myśli na temat “Wymienna bateria – druk 3D”

  1. ta pierwsza skrzynka to też ASA ?? bo teraz robię dla kolegi skrzynkę z PLA, ale w światło ramy, więc mniejsze obciążenie, co prawda większa bateria i zastanawiam się czy PLA wytrzyma !?

    a u siebie zrobiłem podwieszaną skrzynkę z płyty HPL 8mm wzmocnionej wklejonym płaskownikiem aluminiowym 50×2.0mm , bo nie ufałem wydrukowi 3D, zresztą tej skrzynce też zbytnio nie ufam bo bateria to 10kg, a trzyma się na 3 nitonakrętkach M6 od góry + dolny tył zawias który też trochę pomaga utrzymać (bo rower składany , a nie chciałem rezygnować z tej funkcji, zwłaszcza że sterownik + MPe poszły w ramę)

    1. O wytrzymałość PLA bym się nie martwił – jest znacznie mocniejsze niż ASA. Jedyne co tu może się stać to deformacja od temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *