Dla nas, te wyżej wymienione punkty, były powodem, aby dorobić nową baterię do Ani roweru Cube AMS 125 pro. Zaprojektowaliśmy nowy projekt obudowy tak, aby pakiet był szybko i łatwo wymienny (wykonanie „Drukujemy e-rowery“). Poprzednie rozwiązanie (również z druku 3D) nie umożliwiło tak prostej podmiany baterii. W tym rozwiązaniu nie musimy mieć żadnych opasek kablowych, kluczy czy kluczy imbusowych.
ta pierwsza skrzynka to też ASA ?? bo teraz robię dla kolegi skrzynkę z PLA, ale w światło ramy, więc mniejsze obciążenie, co prawda większa bateria i zastanawiam się czy PLA wytrzyma !?
a u siebie zrobiłem podwieszaną skrzynkę z płyty HPL 8mm wzmocnionej wklejonym płaskownikiem aluminiowym 50×2.0mm , bo nie ufałem wydrukowi 3D, zresztą tej skrzynce też zbytnio nie ufam bo bateria to 10kg, a trzyma się na 3 nitonakrętkach M6 od góry + dolny tył zawias który też trochę pomaga utrzymać (bo rower składany , a nie chciałem rezygnować z tej funkcji, zwłaszcza że sterownik + MPe poszły w ramę)
O wytrzymałość PLA bym się nie martwił – jest znacznie mocniejsze niż ASA. Jedyne co tu może się stać to deformacja od temperatury.
Czy miejsca przy śrubach mocujących do ramy były jakoś wzmacniane?
Witam, nie, nie były. Dodałem trzecią nitonakrętkę, a całą skrzynkę przykleiłem do ramy na silikon uniwersalny.