Wymienna bateria – druk 3D

Mając wymienną baterię, możemy podwoić zasięg swojego roweru elektrycznego. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które:

  • pokonują długie dystanse na rowerze elektrycznym i jeden pakiet nie starcza im na zrobienie dłuższego dystansu, np. 100 km
  • lubią dynamiczną jazdę, przez co bateria często potrafi „zniknąć w oczach” i tak szybko kończy się „zabawa”
  • jeżdżą pętle, np. na singlach i mogą podjechać do samochodu i wymienić pakiet
  • nie przeszkadza im jazda z drugą, zapasową baterią w plecaku

Dla nas, te wyżej wymienione punkty, były powodem, aby dorobić nową baterię do Ani roweru Cube AMS 125 pro. Zaprojektowaliśmy nowy projekt obudowy tak, aby pakiet był szybko i łatwo wymienny (wykonanie „Drukujemy e-rowery“). Poprzednie rozwiązanie (również z druku 3D) nie umożliwiło tak prostej podmiany baterii. W tym rozwiązaniu nie musimy mieć żadnych opasek kablowych, kluczy czy kluczy imbusowych.

Projekt 3D do pobrania

Tutaj pobierzesz projekt obudowy do wydruku 3D – pakiet 13S3P:

Film na YouTube

Zapraszamy Was do obejrzenia odcinka na naszym kanale YouTube, jak prezentuje się skrzynka na rowerze oraz  jak wymienia się w niej baterię.

Komentarze

  1. ta pierwsza skrzynka to też ASA ?? bo teraz robię dla kolegi skrzynkę z PLA, ale w światło ramy, więc mniejsze obciążenie, co prawda większa bateria i zastanawiam się czy PLA wytrzyma !?

    a u siebie zrobiłem podwieszaną skrzynkę z płyty HPL 8mm wzmocnionej wklejonym płaskownikiem aluminiowym 50×2.0mm , bo nie ufałem wydrukowi 3D, zresztą tej skrzynce też zbytnio nie ufam bo bateria to 10kg, a trzyma się na 3 nitonakrętkach M6 od góry + dolny tył zawias który też trochę pomaga utrzymać (bo rower składany , a nie chciałem rezygnować z tej funkcji, zwłaszcza że sterownik + MPe poszły w ramę)

    1. O wytrzymałość PLA bym się nie martwił – jest znacznie mocniejsze niż ASA. Jedyne co tu może się stać to deformacja od temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *