Sterownik sabvoton MINI

Sterownik sabvoton MINI

SVMC072045

Skąd ta decyzja o zmianie sterownika?

Sterownik Sabvoton MINI to nowe rozwiązanie dla naszego roweru elektrycznego. Do tej pory napędzał go blokowy GT1500 45A. Wszystko było OK i nie brakowało mocy, ale jednak ten dźwięk blokowca

Sterownik GT1500 w skrzynce Miniona
Sterownik GT1500 w skrzynce Miniona

Myślałem o KT sinus 60V 45A, ale odpadł w przedbiegach ze względu na jego gigantyczne rozmiary (255x85x45). W skrzynce jest miejsca wyliczone na GT1500 i nic większego nie wejdzie.
Wymiary sterownika GT1500 to 180x87x43[mm] (bez kabli i uszek do przykręcenia).

Później wpadł mi w ręce sterownik Sabvoton MINI SVMC072045 72V 45A. Niestety też okazał się zbyt duży (za wysoki). Z ciekawości jednak rozebrałem tego Sabvotona MINI i okazało się, że w środku połowa objętości to powietrzeDlatego postanowiłem zaryzykować i zmienić w nim obudowę.

Wymiary sterowników: po lewej: GT1500, w środku: oryginalna obudowa Sabvotona MINI, po prawej: Sabvoton MINI bez obudowy
Wymiary sterowników: po lewej: GT1500, w środku: oryginalna obudowa Sabvotona MINI, po prawej: Sabvoton MINI bez obudowy

Działamy!

Nowa obudowa do Sabvotona MINI

Ten sterownik Sabvoton MINI posiada mosfety przykręcone do grubej aluminiowej płytki, którą postanowiłem wykorzystać jako jedną ze ścianek obudowy. Dzięki temu nie potrzeba było tyle druku 3D, a dodatkowo jest lepsze chłodzenie sterownika. Port USB do programowania wbudowany jest teraz w ściankę urządzenia.

Tutaj ściągniesz pliki do druku obudowy 3D:

Podczas pracy na obudową sabvotona mini

Nowe wymiary Sabvotona MINI to: 119x89x53[mm] (bez kabli). To tak, jakby przeciąć KT sinusa 45A na pół 😉.

 • Wszystkie szczelinki i łączenia nowej obudowy uszczelniłem klejem silikonowym E8000.
 • Do środka obudowy wrzuciłem też granulat “Silica gel” aby w razie czego absorbował wilgoć.
 • Ze sterownika wyrzuciłem przewody sterujące, których nie używam. 
 • Dodatkowo dołożyłem do niego czujnik temperatury LM35, aby monitorować ją na komputerze MPe.

Pasuje „jak ulał" 😊

Cały zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę 🎯. Sterownik zmieścił się bez problemu do skrzynki w Minionku, a finalnie okazał się zabierać mniej miejsca, niż początkowo GT1500.

Nowa obudowa Sabvotona mini w skrzynce z elektroniką
Nowa obudowa Sabvotona mini w skrzynce z elektroniką

Pierwszy test z jazdy

Pierwsze testy wykazują, że sterownik pracuje idealnie i nie przegrzewa się w tym zastosowaniu. Ustawiony jest na 40A prądu z baterii, a komputer MPe zlicza maksymalny faktyczny pobór prądu na poziomie 50A. Prądy fazowe ustawione są: Rated: 150A, Max:180A, Protected 230A.

Gdy jechałem 100 metrów pod stromą górkę, moc trzymała się cały czas na poziomie 48-49A. Po kilku takich podjazdach silnik nagrzał się do 130stC, a sterownik zaledwie do 50stC.

Pakiet w Minionku to 16S i na w pełni naładowanej baterii z silnikiem Nine Continent 7×9 rozpędza się do ok. 50km/h (z Fluxem 25A).

Wygląda na to, że ten Sabvoton MINI SVMC072045 zostanie z Minionkiem na dłużej 😎.

Dołączcie do naszej społeczności i śledźcie, co się u nas dzieje:

Grupa e-BIKEL-owcy dla fanów pojazdów elektrycznych

Grupa e-BIKEL-owcy

W grupie wymieniamy się doświadczeniami i uwagami na temat pojazdów elektrycznych

Komentarze

  1. U mnie nie było soft startu, a dodatkowo miałem odblokowany i mogłem wpisać wartości prądów jakie chciałem, bez ograniczeń.

  1. Witam, mój sterownik jest odblokowany więc mogę wpisać dowolną wartość prądów.
   Trzeba jednak uważać bo można też przesadzić i uszkodzić sterownik.
   Ja dałem wyższe prądy fazowe, ale niższy prąd z baterii i nie mam z tym problemów.

   1. Czy można wiedzieć w jaki sposób jest odblokowany? Jeżeli natomiast brakuje Ci mocy, to warto pomyśleć o mocniejszym sterowniku. Pozdrawiam

   2. Specjalnym programem. Można też kupić takie odblokowane sterowniki, ale najczęściej bez gwarancji. Jeżeli brakuje Ci natomiast mocy, to warto pomyśleć o mocniejszym sterowniku. Pozdrawiam

 1. I jak się to sprawuję ? buduję ebike i mam sterownik sabvoton mini i się zastanawiam czy sterownik nie będzie się grzać.
  Ps. w przyszłości kupie mpe i dam czujnik temperatury do sabka 😁

  1. U nas sprawuje się bardzo dobrze, ale jest tak zamontowany, że jego aluminiowy bok do niczego nie przylega. Dodatkowo jest ustawiony na 35A z baterii. U nas maks temp. zanotowana to 60 stopni. Pozdrawiamy i „do zobaczenia” w sklepie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *