OK, mamy pomierzone ogniwa, wiemy jakie każde z osobna ma parametry. Dalej musimy się zastanowić czy wszystkie ogniwa spełniają nasze oczekiwania. Porównujemy zmierzone parametry z parametrami ogniw nowych – praktycznie do każdego ogniwa możemy znaleźć jego kartę katalogową lub testy przeprowadzane przez niezależne osoby. Odrzucamy ogniwa najsłabsze i te, które nie spełniają naszych wymagań. Ja zawsze budując akumulator, kupuję kilka procent więcej ogniw po to, abym miał z czego odrzucić najsłabsze.
Dalej przefiltrowane dane ogniw musimy podzielić na grupy o równej pojemności. Gdybyśmy tego nie zrobili i losowo połączyli ogniwa w cele akumulatora, to w najbardziej niekorzystnym ułożeniu, moglibyśmy mieć rozbieżności w pojemnościach między celami sięgające kilku procent, co może przełożyć się na kilka kilometrów zasięgu. Wiadomo, że akumulator jest tak mocny, jak jego najsłabsza cela (czyli grupa ogniw połączonych równolegle).
Ja korzystam z prostego arkusza kalkulacyjnego (do ściągnięcia poniżej), do którego wklejam dane ogniw z testera.
Załadowałem plik do arduino bez problemów, po włączeniu pokazało się Menu główne kursorem mogę sie poruszać w dół i w górę ale mogę wejść tylko w ostatnią zakładkę na dole. W sumie zero reakcji na stacje nic nie można włączyć ani ustawić. brak odczytu danych.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Podczas ładowania kodu do arduino wyskakuje dużo błędów tego typu:
ostrzeżenie: przestarzała konwersja ze stałej łańcuchowej na „char *” [-Wwrite-strings]
myGLCD.print
Może ktoś robił tą stacje i ma prawidłowy kod bez tych błędów , bo myślę że tu jest przyczyna niepracującej stacji.
Czesc
czy mozna prosic o arkusz do sortowania ogniw
Dziekuje i Pozdrawiam
czy tsdz3 juz naprawione
Panie Marku, to co Pan tu tworzy robi na mnie wielkie wrażenie. Mam tylko pytanie, czy jest Pan wstanie wrócić do tego projektu i pospisywać elementy? Jestem w stanie Panu nawet zapłacić za czas który to zajmie (o ile będzie mnie stać ;)).
Pozdrawiam
Cieszę się, ze się podoba 🙂 Niestety nie mam czasu wracac do tego projektu. Z tego co mi sie wydaje to wszystko jest wmiare opisane jak sie otworzy schemat w programie EAGLE.