Komputer MPe do e-bike

Mózg pojazdu elektrycznego

(watomierz MPe w wersji oprogramowania V6)

Komputer MPe to centrum dowodzenia pojazdem elektrycznym. MPe jest urządzeniem, które zarządza sterownikiem, a także dostarcza wielu informacji kierującemu. Montowany jest głównie do rowerów elektrycznych, trajek elektrycznych, a nawet do mocniejszych konstrukcji typu monster ebike

Komputer MPe to jedyny taki system w Europie, który swoimi funkcjami, wszechstronnością oraz designem wyróżnia się na rynku elektromobilności. Przede wszystkim dedykowany jest dla pojazdów budowanych od podstaw (głównie rowerów elektrycznych). Jego szereg możliwości doceniło już wielu użytkowników, a sam system odnosi spore sukcesy.

Płyta główna komputera MPe (wersja V6)- serce komputera
Płyta główna komputera MPe (wersja V6)- serce komputera
Płyta główna MPeV6 - obudowa
Płyta główna MPeV6 - obudowa

Mnóstwo nowych możliwości

dla pojazdu elektrycznego

Komputer MPe daje szereg możliwości dla sprzętów elektrycznych, w tym przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo. To ponad 30 ciekawych możliwości. Przede wszystkim jazda staje się bardzo komfortowa, płynna i dopasowana do użytkownika pojazdu.  To właśnie dzięki przejrzystej czytelności funkcji sam jeżdżący może ustawić sobie swój e-bike tak, jak tego potrzebuje lub wymaga od niego teren. Ponadto świadomość, ile km można przejechać na pozostałej baterii, dopasowanie mocy manetki, zabezpieczenia przed przegrzaniem silnika, sterownika, możliwość dołożenia funkcji wspomagania pedałowania PAS (zarówno czujnik kadencji, jak i czujnik nacisku na pedały) do każdego sterownika dostępnego na rynku, włączenie tempomatu, to jest to, czego nasi klienci właśnie szukają. 

Na przykład:

 • jazda po górach (przyspieszenie mocy startowej),
 • nizinach (funkcja tempomatu),
 • czy mieście (ograniczenie prędkości i mocy do, np. 25km/h i 250W) 

to tylko część możliwości, które daje system MPe dla elektryków.

Wspomaganie pedałowania PAS do każdego sterownika

Nietuzinkowy design wyświetlaczy

kompatybilnych z komputerem MPe

Watomierz MPe już od 2016 roku

To małe urządzenie jest efektem kilkuletniej i bardzo intensywnej pracy nad projektem komputera MPe do pojazdów elektrycznych. W środku spoczywa cały system, który daje tak wiele funkcjonalności dla naszych elektryków (w szczególności dla rowerów elektrycznych budowanych od podstaw).

Tak naprawdę rok 2020 jest dla nas przełomowy.  Projekt cały czas się mocno rozwijał, dochodziły nowe ulepszenia, a ich kulminacja nastąpiła 23.05.2020. Wtedy to właśnie oficjalnie wypuściliśmy najnowszą wersję V6 z mnóstwem nowych możliwości dla pojazdów elektrycznych, zastępując poprzednia wersję MPe(V5). 

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wyglądały poprzednie wersje komputera MPe (począwszy od werji V1), to zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Komputer MPe w pojazdach elektrycznych

Tak naprawdę nie tylko rowery elektryczne (choć głównie) są obsługiwane przez nasz licznik. Nasi klienci montują te rozwiązanie również dla:

 • trajek elektrycznych
 • skuterów elektrycznych
 • motorów elektrycznych
Elektryczna Derbi Senda z komputerem MPe
Elektryczna Derbi Senda własnej konstrukcji z komputerem MPe
 • rowerów elektrycznych
e-bike Minion + e-bike Spark
e-bike Minion + e-bike Spark

Kolejne funkcjonalności dla komputera MPe

Watomierz MPe cieszy się uznaniem coraz szerszego grona użytkowników pojazdów elektrycznych. Bardzo nas cieszy, kiedy dostajemy od Was tak wiele pozytywnych słów o działaniu naszego systemu MPe. Dlatego to tylko nas utwierdza w przekonaniu, że produkt jest:

„niepowtarzalny i wyjątkowy”

„komputer MPe (V6) robi robotę”

„jest dopracowany w szczegółach”

Tak, tak, to właśnie Wasze słowa 😀. Dziękujemy!

Życzymy Wam przyjemnych podróży i jak to mawiamy „z prądem” 😉

załoga Bikel.pl
Ania i Marek

Bądźcie na bieżąco 😎

6 myśli na temat “Komputer MPe do e-bike”

 1. Witam, kupilem zestaw rapid s1100 ma 1000 watów zamontowalem go w swoim rowerze, czy tym komputerem moge ustawic tryb zablokowany na wszystkich 5 trybach wspomagania? tzn 250 wat i 25km/h? I czy bedzie kompatybilny z tym zestawem? Pozdrawiam

 2. Witam. Kupilem okazyjnie rower elektryczny z zepsutym komputerem. Mialem nadzieje ze gdzies uda znalezc sie inny i zainstalowac tylko widze ze to nie takie proste. Czy dowolny komputer mozna podlaczyc do kazdego roweru czy musi to byc oryginalny komputer.Z gory dziekuje pozdrawiam.

  1. Witam, raczej musi być taki sam lub przynajmniej dedykowany do tego sterownika z którym ma współpracować. (Czasami sterownik ma kilka współpracujących wyświetlaczy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *