Jak przewozić rower elektryczny?

Bagażnik rowerowy, przyczepa, rower na dachu samochodu, rower w środku auta? Jest wiele pomysłów i na szczęście jest już jakiś wybór w sprzęcie. Choć z pewnością „zapakowanie” roweru elektrycznego będzie większym wyzwaniem, niż zwykłego roweru bez wspomagania elektrycznego. Zwłaszcza tych pojazdów elektrycznych typu monster ebike, o dużych rozmiarach zarówno gabarytowych, jak i wagowych.

Postanowiliśmy się temu przyjrzeć i zebrać zdjęcia z grup na Facebooku od użytkowników ebike’ów. Poniżej zapraszamy do galerii. Może znajdziecie jakieś ciekawe rozwiązanie dla siebie?

Poniżej zobaczycie też nasz sposób przewożenia naszych dwóch rowerów elektrycznych: Kona Coiler deluxe (32 kg, silnik typu HUB), Cube AMS 125 pro (20,5 kg, napęd centralny).

Solidny bagażnik do rowerów (Grand Vitara) - własnego wykonania i produkcji
Solidny bagażnik do rowerów (Grand Vitara) - własnego wykonania i produkcji
Elektryczna Derbi Senda na bagażniku(ok. 90 kg)
Elektryczna Derbi Senda na bagażniku (ok. 90 kg)
Uchwyt do rowerów - rowery w środku auta (Fiat Doblo)
Uchwyt do rowerów - rowery w środku auta (Fiat Doblo)

Galeria od użytkowników
z ich sposobem przewożenia
rowerów elektrycznych

Bagażnik rowerowy z tyłu samochodu

Bagażnik rowerowy na dachu samochodu

Pojazd elektryczny w środku samochodu

Inne sposoby przewożenia rowerów elektrycznych

Zapraszamy Was do zostawienia komentarza, jeśli chcielibyście się podzielić Waszym sposobem przewozu roweru elektrycznego. Możecie też do nas przesłać zdjęcie, jak Wy przewozicie swoje ebike. Dodamy je do galerii 😊(zakłada KONTAKT).

3 myśli na temat “Jak przewozić rower elektryczny?”

  1. Ze wszystkimi sposobami przewożenia rowerów na zewnątrz samochodu jest problem zabezpieczenia przed ewentualnym deszczem. Elektronika i elektryka nie lubi wilgoci.
    Czy są jakieś sposoby zabezpieczenia, czy to przegrana sprawa i po prostu się nie da.

    1. Faktycznie jest to jakieś wyzwanie dla elektroniki. My raczej unikaliśmy jazdy w deszczu. Ewentualnie w dużą ulewę zabezpieczaliśmy skrzynki streczem ;). Dodatkowo pakiety baterii też są dość solidnie zabezpieczone, ale jakaś woda przez skrzynkę może jednak nalecieć. Należałoby otworzyć skrzynkę i zobaczyć, jak to po takiej jeździe w ulewie wygląda. Ewentualnie zebrać jakieś kropelki wody papierowym ręcznikiem. Przy drobnym deszczu raczej duża szkoda się nie robiła.

  2. Fajna galeria, dale dużo pomysłów. Moje pytanie dotyczy tego bagażnika na dach z leżącymi dwoma rowerami. Czy jest to komercyjna konstrukcja, czy własna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *